SZUKAJ WG KATEGORII
Wyszukaj:
Twoje konto:
Zaloguj się
Wybierz język:
Facebook

1pxKontakt

INFOLINIA:
(22) 668 42 11
Pon - Pt 8:00 - 17:00

E-MAIL:
sklep@midparts.com.pl

1pxCentrala

ENERGETYKÓW 5,
66-010
Nowogród Bobrzański

1px

NEWSLETTER

Porady

1. Jak jeździć z automatyczną skrzynią biegów.

Samochody z automatyczną skrzynią biegów nie należy traktować jak prawdziwych rasowych sportowców. Jak jeździć takimi samochodami?

To trudne pytanie bo wszystko zależy od tego jaki samochodem dysponujemy. To jak z pytaniem czy Fiatem Panda można przyspieszyć poniżej 7 sekund do setki? Pewnie po modyfikacjach tak – ale czy jest on do tego stworzony. NIE.

Tak samo jest z asb. Są modele z wyższej półki, które mogą spokojnie jeździć jak bolidy – mają wzmacniane skrzynie , specjalne sprzęgła i przede wszystkim oprogramowanie.
 
Pozostałe, jeżeli chcą Cieszyc się długo niezawodnością powinny w miarę możliwości ograniczać własne sportowe zapędy.
 
Zakres obrotów 2 – 3 tys na zmianę przełożenia, unikać wysokich prędkości, gwałtownych przyśpieszeń. Nie jeździć w lato z włączonym trybem zimowym (jak dostępny), wymieniać olej w skrzyni co około 60 000 - 100 000 km.
Jeżeli zakopałeś się w piasku to nie stosuje pozycji D tylko blokowanie do niższego biegu np. 1 lub wyjedź na tiptroniku włączając 1 bieg, a najlepiej poproś kogoś by Ciebie wyciągnął.
 
Dlaczego? Bo w takich sytuacjach jak głęboki piasek, śnieg, można przegrzać skrzynię - profilaktyka jest dużo tańsza (5 min dłużej postoisz, ale zaoszczędzisz 5000 zł naprawy).
 
Jeżeli planujesz ciągnąć przyczepkę to w miare możliowści zainstaluj sobie dodatkową chłodniczkę , lub stosuj dodatki do asb (one naprawdę pomagają). Koszt niewielki, a zapewnisz sobie komfort psychiczny.
 
Należy zrozumieć jedną podstawową rzecz w przypadku automatycznych skrzyń biegów. Są to obecnie najbardziej skomplikowane elementy elektroniczno - mechaniczne współczesnego samochodu.
 
Nie wierzysz? Kupując np. Alfa Romeo 147 koszt nowego klosza lampy ksenonowej (zaawansowany technologicznie podzespół) 1000 - 1500 zł przy cenie samochodu 60 000 zł, a ile kosztuje skrzynia 15 000 - 20000 zł. Czyli 1/3 wartości samochodu.
 
Zlecasz regenerację konwertera i musisz zapłacić 700 zł i uważasz, że to dużo - zawsze możesz kupić w salonie nie lepszy za 3000 zł. Też dostaniesz gwarancję jak w przypadku firm zajmujących się regeneracją, ale nie masz pewności, żę będa w stanie załozyć taki podzespół do skrzyni.
 
W Polsce traktuje się mechaników zajmujących się naprawą automatycznych skrzyń biegów jak kowali - pytania co się zepsuło, ile kosztuje naprawa itd. Trudno cokolwiek powiedzieć bez testu komputerowego, rozłożenia skrzyni. W wielu książkach serwisowych jest napisane "automatycznych skrzyń biegów się nie naprawia"
 
opisy powstały  we współpracy  z prnd.pl
{nocache:09f44c35eacc83b3ccf6679f0644beb2#0}
KONTAKT:
22668 42 11
Czynne: 8:00 - 17:00
724 339 500
info@midparts.com.pl
ADRES
CENTRALA:
ENERGETYKÓW 5,
66-010
Nowogród Bobrzański
KONTAKT
INFOLINIA:
(22) 668 42 11
Pon - Pt 8:00 - 16:00 E-MAIL:
info@midparts.com.pl
NASZE ODDZIAŁY
Nasze oddziały
Midparts Automatyczne skrzynie biegów.
Nasza firma powstała w 2005 i od początku specjalizuje się w sprzedaży części do automatycznych skrzyń biegów nowych i używanych , całych skrzyń, oraz serwisem w naszym warsztacie w Warszawie. Naszą dewizą stała się wysoka jakość oferowanych części, napraw skrzyń, oraz dbałość o każdego klienta. Pamiętamy także o szybkości dostaw, u nas zamawiając części do godziny 16 otrzymasz je następnego dnia do godziny 12*. Pamiętaj u nas otrzymasz gwarancje towaru który kupujesz, oraz najniższe na rynku ceny.
Mamy stale uzupełniane magazyny w Nowogrodzie Bobrzańskim, w Warszawie, Krakowie gdzie zawsze możesz podjechać i odebrać zamówiony towar osobiście. Nasi pracownicy służą pomocą w doborze skrzyni w Twoim samochodzie, testem komputerowym, oraz doborem odpowiednich środków do pielęgnacji.
Działamy na podstawie wpisu do ewidencji 1374/05, którego udzielił Burmistrz miasta i gminy Nowogród Bobrzański
(C) COPYRIGHT MIDPARTS. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Oprogramowanie: SHOPER.PL | Realizacja: Intermedia Agencja Interaktywna
Sklep internetowy Shoper.pl